צור קשר מידע לטיול בהודומאמרים על הודוהמלצותדרום הודוצפון הודו - ההימלאיה ההודיתהודו הקלאסיתהודוראשי
     

דרום הודו

 

המגוון האינסופי שיש להודו להציע מגיע לשיא בטיול בדרום הודו.
יערות גשם טרופיים מול מדבריות רחבות ידיים, חופי ים בתוליים עטורים עצי קוקוס, ערי ענק עמוסות בני אדם מתרבויות, דתות ומעמדות שונים, שבטים פרימיטיביים החיים בג'ונגל וערי היי-טק שהן הדבר הבא בעידן המחשוב הבינלאומי.

אנו מתמחים בטיול עצמאי לדרום הודו. נתאים יחד איתכם מסלול מיוחד, נזמין עבורכם את כל סידורי הקרקע - הלינה, התחבורה וההדרכה בטיול. יתלוו אליכם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית מעולה, מומחים לאזור. הליווי והשרות בהודו יינתנו החל משדה התעופה בנחיתתכם ועד לסיום הטיול.
כל שיוותר לכם לעשות הוא – להנות.

 

ניתן לשלב טיול בדרום הודו עם נופש מפנק בחופי הים של דרום הודו, חופשה מפנקת בחופי גואה, חופי קרלה או נופש באיי אנדמאן.

 

 

מועד הטיול המתאים לדרום הודו: מספטמבר ועד לאפריל


הצעות למסלולים מיוחדים בדרום הודו:

טיול משפחתי עם הילדים לדרום הודו – שמורות טבע – תבלינים - חופים – 11 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול למשפחות עם ילדים ולזוגות צעירים ברוחם לדרום היבשת ההודית למפגש עם התרבויות, הטבע והנופים הקסומים בשילוב חופים ואטרקציות.נשאף אויר הרים מבושם בריחות התבלינים נצעד בשבילים מהם נשקפים נופים ומחזות מרתקים. נבקר בקוצ'ין ונפגוש את שרידי הקהילה היהודית ששגשגה כאן בעבר, בשמורת הטבע פראייר נרכב על פילים ונצא לשייט ראפטינג, בעיירת התה מונאר העשירה במטעי תה וחוות תבלינים נצא לטרק וטיול ג'יפים. נצא לשייט בתעלות המים המפורסמות של קראלה, נתארח בבית משפחה מקומית באזור כפרי ועוד... בטיול נשים דגש על שהות בשווקים ובכפרים המקומיים כדי לחוש באמת את קצב החיים והאווירה המקומית, נסע נסיעות קצרות יחסית ונהנה מאטרקציות מהנות.

 
טיול לדרום הודו – שמורות טבע – מקדשים - תבלינים - חופים – 13 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול לדרום היבשת ההודית למפגש עם התרבויות, הטבע והנופים הקסומים. נבקר בעתיקים שבמקדשי הודו בהם הפעילות הדתית לא פוסקת כבר מאות שנים והאותנטיות טרם פגה. נשאף אויר הרים מבושם בריחות התבלינים נצעד בשבילים מהם נשקפים נופים ומחזות מרתקים. נבקר בקוצ'ין ונפגוש את שרידי הקהילה היהודית ששגשגה כאן בעבר, בשמורת הטבע פראייר, ובעיירת התה מונאר העשירה במטעי תה וחוות תבלינים. נצא לשייט בתעלות המים המפורסמות של קראלה, נתארח בבית משפחה מקומית באזור כפרי ועוד...

טיול עומק מיוחד לדרום הודו – מקדשים - שמורות טבע - חופים – 19 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול עומק לדרום היבשת ההודית למפגש עם התרבויות, הטבע והנופים הקסומים.נבקר בעתיקים שבמקדשי הודו בהם הפעילות הדתית לא פוסקת כבר מאות שנים והאותנטיות טרם פגה. נשאף אויר הרים מבושם בריחות התבלינים ונצעד בשבילים מהם נשקפים נופים ומחזות מרתקים.נבקר במדוראי הסואנת ובמקדש מינקשי הססגוני, בקוצ'ין נפגוש את שרידי הקהילה היהודית אשר שגשגה כאן מאות שנים ובמונאר נהנה מן הנופים הירוקים וממטעי התה האינסופיים. נתארח בבית משפחה מקומית בכפר ונתרשם מאורח החיים, ומן השקט והשלווה והנופים. נלון בבית סירה מסורתי, ונצפה בטקסים דתיים הנערכים לכבודם של האלים.
 ישנו הבדל בולט בין תושבי צפון הודו לתושבי דרום הודו. תושבי הצפון הם ממוצא האריאני, עם אשר כבש את הודו בעבר, ואילו תושבי דרום הודו מגדירים את עצמם כהודים המקוריים והם ממוצא דארווידי. כמו בכל ויכוח אתני מגדיר את עצמו כל צד כצד הטוב ביותר ומובן שכך גם רואים את עצמם הדארווידים כהי העור, תושבי דרום הודו.

בדרום הודו ישנו מגוון רחב ביותר של שפות וניבים עד כדי כך שהודי ממדינת טאמיל נאדו לא תמיד יבין את הניב או השפה של תושב אוריסה. כמו כן ישנו מגוון תרבותי רב וסגנונות חיים שונים ומגוונים החל בשבטים הפרימיטיביים שחיים על הרי הגהת שבמדינת אוריסה, דרך תושבי טאמיל נאדו המתבדלים וחיי הכרך במומביי העצומה.

דרום הודו, החל במדינת מהרשטרה במערב ומדינת אוריסה במזרח, מוקפת בשני צידיה בים – האוקיינוס ההודי והים הערבי. לכל אורך החוף נוכל ליהנות מחופים מפנקים ואקזוטיים. בפנים המדינה ישנן שמורות טבע רבות, יערות גשם עתיקים ומטעי תה וקפה קסומים.

דרום הודו מזג אויר
למעשה ניתן לחלק את מזג האויר בדרום הודו לשלוש עונות עיקריות:


הקיץ החם, או יותר נכון הלוהט – בחודשים אפריל-יוני. בחודשים האלה מגיעה הטמפרטורה עד לחמישים מעלות. אנחנו אמנם חיים במדינה חמה יחסית, אבל החום בדרום הודו הוא משהו אחר לגמרי.
העונה הגשומה – עונת המונסונים, גשמי הקיץ – בחודשים יולי-ספטמבר. גשמי המונסון בדרום הודו הם אמנם גשמי ברכה כי הם המאפשרים את החיים במישורים של הודו ומחיים את הנפש אחרי הקיץ הכמעט בלתי נסבל. יחד עם זאת לעיתים קרובות הם גורמים לנזקים רבים ברכוש וגם בנפש, פוגעים בחקלאות, מציפים כבישים ורחובות – בעיקר במקומות בהם התשתיות גרועות (לא מעט מקומות בדרום הודו).
והעונה הנעימה יותר לטיול בדרום הודו – בחודשים אוקטובר-מרץ. בעונה הזו מזג האויר נוח. זה לא חורף ולא קריר אך בהחלט נעים לטייל גם ברכב וגם ברגל, לטבול בחופי הים וליהנות מן הבריזה בשעות הערב.

דרום הודו עונה מומלצת
העונה המומלצת לטיול בדרום הודו היא בין החודשים אוקטובר למרץ. זוהי העונה הפחות חמה בדרום.
לטיול בדרום הודו אין צורך להצטייד בבגדים ארוכים. גם הלילות נעימים. בהחלט מומלץ להצטייד בבגד ים וליהנות מחופי הים ומזג האויר הטרופי.
מאוד לא מומלץ להגיע לדרום הודו בחודשי הקיץ הלוהטים. בדרך כלל חם כל כך שכל מה שתרצו לעשות הוא לשבת באוטו או בבית המלון וליהנות מהמזגן...


מקומות נבחרים בדרום הודו

מדוראי
זוהי העיר השנייה בגודלה במדינת טאמיל נאדו, אחרי מדראס (צ'נאי). העיר מופיעה בכתבים רומים עתיקים ומתוארכת עד כ-2500 שנים אחורה.
במשך הזמן היא שימשה כעיר בירה לממלכות ושושלות רבות אשר שלטו באזור. היא הייתה תמיד עיר בעלת חשיבות מסחרית רבה.
כיום זוהי עיר שוקקת חיים, הומה וצפופה. היא מכונה בפי ההודים גם טונגה נאגראם – עיר ללא שינה. העיר מושכת אליה מספר רב של תיירים המגיעים לכאן בעיקר כדי לבקר במקדש המפורסם – מקדש מינאקשי. העיר בנויה למעשה סביב המקדש העצום והייחודי הזה והיא נקראת גם "עיר המקדש".
המקדש נבנה על ידי המלך קולאסקרה משושלת הפאנדיה והוא מוקדש לאלה מינאקשי, גלגולה של האלה פרוואטי ובת זוגו של האל שיווה.
ישנה אגדה המספרת על קינאגי, אישה אשר הגיעה למדוראי עם בעלה לאחר שהפסידו את כל הונם. הם הגיעו לעיר במטרה למכור את הרכוש היחיד שנותר להם – שני צמידים ולהתחיל לעסוק במסחר כדי להשיב לעצמם את רכושם. באותו היום בו ניסה בעלה למכור את הצמיד נגנב מן המלכה צמיד היקר לליבה. שומרי הארמון הבחינו בבעל בשוק והאשימו אותו בגניבת צמידה של המלכה. המלך ערף את ראשו בלי לערוך לו משפט. כאשר שמעה על כך קינאגי היא רתחה מזעם והגיעה אל הארמון כדי להוכיח את חפותו של בעלה ולהציל את כבודו. המלך והמלכה הנבוכים ביקשו את סליחתה אך בכעסה הרב היא הטילה קללה על העיר – שהעיר כולה תישרף. האלים שעו לקולה ואכן העיר כולה נשרפה. מסופר כי מקדש מינאקשי הוא היחיד אשר שרד את השריפה הנוראית.
במדוראי יש גם מוזיאון מעניין מאוד של אמנות המקדש ההינדית בו ניתן לראות אוסף מרשים של פסלי אלים הודית ומוצגים נוספים ממסורת המקדשים ההינדית.

קרלה
מדינת המים של דרום הודו
מדינת קרלה שוכנת בין האוקיאנוס ההודי ובין הרי הגהת המערביים. היא עשירה במים -בנחלים ובתעלות, וכמובן גם בחופי ים קסומים. בביקור בקרלה תוכלו ליהנות משייט מפנק בבתי סירות מאובזרים ומפנקים, תוכלו ליהנות מחופי הים, מן האוכל המסורתי של דרום הודו וממאכלי ים ודגים למיניהם עשויים בטוב טעם.
בקרלה ניתן לחזות במופעי הקתקאלי המרהיבים – מופעי מחול מסורתיים שהגיעו לכאן ממדינת קרנתקה. הרקדנים לבושים בבגדים צבעוניים ומרהיבים והריקוד מספר סיפור מן המיתולוגיה ההודית (איך לא??).
במדינת קרלה נמצאת העיר קוצ'ין הידועה בשל הקהילה היהודית שהתקיימה שם, ועדיין שורדת אך בקושי. יש בעיר בית כנסת וניתן לפנות אל הגבאי המחזיק במפתח ולספוג את האווירה.
בשל מיקומה של קרלה בין הים ובין רכס הרי הגהת המערביים נוצר גיוון רב ומעניין של צמחיה ובעלי חיים. ואכן בקרלה ישנן שמורות טבע רבות ומעניינות בהן ניתן לטייל ברכב, ברגל ובסירה.

מומביי
העיר הגדולה, והכוונה כאן היא לעיר גדולה באמת!!! במומבאי חיים כ-16.5 מיליון תושבים (אלה הרשומים כתושבי מומבאי), בפועל סביר להניח שהמספר גבוה בהרבה.
מומבאי נקראה עד לפני מספר שנים בומביי אך שמה שונה, כמו ערים נוספות בהודו, למומבאי אחרי שהודו קיבלה את עצמאותה מן המנדט הבריטי
זוהי עיר של ניגודים, של קצוות, יש בה הכל מהכל – משכנות עוני, מקבצי נדבות החיים בפחונים מטים לנפול, וילדים רעבים ללחם ומאידך – עשירי הודו שהם גם מעשירי העולם חיים כאן בשכונות פאר ואחוזות רחבות ידיים.
כמו ברוב הערים בהודו גם במומבאי ניתן להתרשם מן ההיסטוריה העשירה של העיר ושל הודו דרך האדריכלות המגוונת שיש בה – מסגדים עתיקים מן התקופה המוגולית, מקדשים מימי הפורטוגלים, מבנים קולוניאלים מימי הבריטים ופחונים מימיה ה"מודרנים" וחסרי השוויון של העיר.
במומבאי נמצאת גם עיר הסרטים ההודית המפורסמת "בוליווד" והעיר ספוגה ניחוחות של כוכבי קולנוע ושל עולם הזוהר המקומי.
זהו גם ה- מקום בהודו לחוות את חיי הלילה הנוצצים. יש בעיר מועדונים רבים, פאבים ומסעדות ואפשר לתת הצצה קלה לצד האחר של הודו, המודרני והכמעט מערבי.

בנגלור
"עמק הסיליקון" של הודו. העיר בנגלור הנמצאת במדינת קארנתקה היא בירת המדע והטכנולוגיה של הודו. זוהי עיר מודרנית, יחסית, גם מבחינה ארכיטקטונית וגם מבחינת אורח החיים והאווירה ברחובותיה.
ישנם בבנגלור מרכזי ענק המספקים שירותי מיחשוב לחברות גדולות בכל רחבי העולם. גם חלק ממוקדי שירות הלקוחות של חברות בארה"ב, אנגליה וספרד נמצאים למעשה כאן!!!
כמו כן ישנם בעיר פאבים ומסעדות באווירה יאפית מערבית.
בנגלור נחשבת גם לעיר הגנים של קארנתקה ואכן יש כאן מספר רב של גנים ציבוריים רחבי ידיים, חלקם מרשימים יותר וחלקם פחות.
החלק המרכזי והמעניין יותר בעיר הוא רחוב מ.ג' רואד (מהטמה גנדי רואד) והאזור. ברחוב הזה והרחובות הסמוכים ישנן חנויות ומסעדות, מוזיאונים, בתי קולנוע ועוד.
ישנם בעיר ובקרבתה גם מקדשים מעניינים ששווה לבקר בהם, מבצר ומארמון.

 

למידע נוסף על  דרום הודו  - לחץ כאן

הודו
טיול עצמאי בהודו
טיול עם פסטיבל
הודו למתקדמים
טיול ג'יפים בהודו
טיול משפחות להודו
הודו לאנשי עסקים
טיול נשים להודו
תרמילאי בסטייל בהודו
טרקים בהודו
נפאל
אודות
- מפת האתר -
טיול להודו
טיולים בהודו

טיולים להודו
 
  טיול בהודו  
טיול מאורגן להודודרום הודוצפון הודובית מלון בדלהיבתי מלון בהודוהודוטיול להודוטיול בהודוטיולים בהודוטיולים להודו
כל הזכויות שמורות ל- אליק חודי טיולים מיוחדים להודו  go2india.co.il
- בניית אתרי אינטרנט PureSimple -