צור קשר מידע לטיול בהודומאמרים על הודוהמלצותדרום הודוצפון הודו - ההימלאיה ההודיתהודו הקלאסיתהודוראשי
     

                                                       הודוהודו, או תת היבשת ההודית כפי שהיא מכונה בשל גודלה הרב, היא באמת מקום מסוג אחר. בהודו יש הכל – ובגדול ולמבקר בה מצפה חוויה בלתי נשכחת ויוצאת דופן בהחלט.

 

להצעות מיוחדות לצפון הודו לחופשת פסח - האביב והקיץ לחצו כאן!!!

 

להצעות מיוחדות לטיולים בהודו הקלאסית לחצו כאן!!!

 

טיול עצמאי בהודו זו ההתמחות שלנו, וזו לדעתנו הדרך הטובה ביותר להכיר את הודו לעומק. נבנה עבורכם מסלול ייחודי המותאם לעונה, לזמן שברשותכם ולרצונותיכם.

נדאג לכם מרגע הנחיתה בהודו לרכב, נהגים זהירים, למקומות לינה איכותיים ולהדרכה ממדריכים מומחים דוברי אנגלית מעולה.


בהודו חיים כ-1,200,000,000 (מיליארד ומאתיים מיליון!!) בני אדם ממוצאים אתניים שונים ובעלי אמונות דתיות שונות. שטחה של הודו הוא כ-3,287,782 קמ"ר של נוף גיאוגרפי משתנה, החל במישורים הגדולים והחמים של הודו בהם מזג האויר הטרופי נע בין גשמי המונסון העזים לבין חום הקיץ המגיע עד לטמפרטורות של 50 מעלות, ועד לפסגות הרי ההימלאיה המושלגות בהן מתקיימים כפרים שלמים בניתוק מוחלט בתקופת החורף בשל השלגים הכבדים החוסמים את דרכי הגישה אל הכפר. (רק לשם השוואה לגודלה העצום של תת היבשת ההודית - אם ננסה להכיל בתוכה את מדינת ישראל נוכל לעשות זאת 150 פעמים כאשר גודלה של ישראל עומד על כ-22 אלף קמ"ר בלבד.)
ניקח את הצירוף הזה של אוכלוסיה רבה ומגוונת הפרוסה בצפיפות יחסית על שטח גדול, נתבל בהיסטוריה עשירה אשר תחילתה כבר בשנת 2500 לפנה"ס ונקבל את הבלתי יאמן – הודו.

דת וחברה בהודו:


כ-82% מאוכלוסיית הודו הם בני הדת ההינדואיסטית, אשר סימנים לקיומה נמצאו כבר בערים העתיקות מוהנג'ודארו והאראפה אשר בעמק האינדוס שמתוארכות בערך לשנת 2500 לפנה"ס. זוהי דת אשר עברה שינויים רבים והושפעה מפולשים רבים והיא אף מהווה את הבסיס לדתות נוספות בהודו אשר נולדו מתוך התנגדות לחלקים מסויימים בה ואשר נועדו להשלים ולשפר את מהותה.
כמו כן ההינדואיזם הוא הבסיס למבנה החברתי בהודו אשר מושתת על שיטת הקאסטות (מעמדות) השנויה במחלוקת, ומתקיימת באופן בלתי רשמי עד ימינו אנו. בשיטת הקאסטות כהני הדת הם בעלי המעמד החברתי הגבוהה ביותר ואילו בני המעמד הנמוך ביותר הם טמאים מבחינה דתית רוחנית ובהתאם גם עוסקים בעבודות הבזויות ביותר.
דתות נוספות בהודו הן הבודהיזם, הג'יניזם, הדת הסיקית והאיסלאם. ישנו גם מיעוט נוצרי ואפילו קהילה יהודית קטנה.
מעט מאוד הודים יגדירו עצמם כחילונים ולדת מקום חשוב ובלתי מעורער בחיי היומיום במדינה ולפיכך התרבות והאמנות בהודו מושפעות ממנה. במוסיקה ההודית, בפיסול, בריקוד ובתיאטרון מוצגים בדרכים אינספור סיפורי המיתולוגיה ההינדואיסטית והבודהיסטית.

גיאוגרפיה ואקלים

ניתן לחלק את הודו מבחינה גיאוגרפית ואקלימית לשלושה חלקים:


צפון הודו והרי ההימלאיה: בצפונה של הודו שוכן רכס ההימלאיה. זהו רכס צעיר ביותר שעדיין גדל, וכמובן בעל הפסגות הגבוהות והמרשימות ביותר בעולם.
ההימלאיה מורכבת מאינספור שרשראות הרים והיא, בזכות הקרחונים שעליה ובזכות תנאי האקלים המיוחדים שהיא יוצרת, מאפשרת את החיים בהודו.

המישורים הגדולים של מרכז הודו: מישור עצום בצפון מרכז היבשת המכונה המישור האינדו גנגטי על שם שני הנהרות שזורמים בתחומו- נהר הגנגס ונהר האינדוס. המישור מתאפיין בשכבת סחף פורייה ועמוקה ומי תהום עשירים, מה שמאפשר את החקלאות ועושה את המישור לחלק המאוכלס ביותר בהודו (מעל 300 מליון איש). המישור חודר גם לנפאל השכנה ושם מכונה-הטראי. בצפון מערב הודו החלק המישורי מדברי ושמו-מדבר תאר.

דרום הודו ורמת הדקאן: שטח הכולל את מרכז ודרום הודו. גבוה יותר מן המישורים. זהו איזור הבנוי ממסלע עתיק. הרמה תחומה משני צדדיה (מזרח ומערב) בהרי הגת. בדרומה של תת היבשת ישנם אזורים הרריים-גבעות ניליגירי וגבעות קרדמום. פסגת ההר אנאמודי היא הגבוהה בדרום וגובהה 2,695 מטרים.

הודו גובלת בפקיסטן מצפון-מערב, בסין, בנפאל ובבוטאן מצפון, ובבנגלדש ומיינמאר ממזרח.


תיירות בהודו :


בהודו אפשר לטייל כל השנה וגם כאן הגיוון רב אך חשוב להתאים את עונת הטיול לאזור בו מטיילים כדי לא להיתקל בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

בתקופת החורף נטייל בהודו ה"קלאסית" - בדרום הודו ובמרכז הודו. בערים הגדולות והקדושות – ורנאסי ורישיקש, בפושקאר אשרממוקמת ברג'סטאן המדברית והאגדית – ארץ המהרג'ות, בחופי הים הטרופיים וכמובן בטאג' מאהל – אחד מפלאי עולם.

בתקופת הקיץ, בשל החום הכבד השורר במישורים של הודו, נבחר בכיוון שונה ונעלה אל רכס הרי ההימלאיה הקרירים החולשים על צפון הודו כולה. בטיול בצפון הודו נבקר בכפרים אותנטיים, בעמק פרוואטי - המתאפיין בנוף פראי והרבה טבע, בערים שימלה ומנאלי - עיירות קייט קטנות וציוריות ונתרשם מן התרבות הבודהיסטית בדהרמסלה ובלדאק שם נוכל לחוות שלווה אחרת בתוך הטירוף ההודי.


 

למידע נוסף על טיולים להודו - לחץ כאןהודו טיול עצמאי להודו טיולים להודו טיול בהודו

הודו
פסטיבל הקומב מלה 2021
טיול עצמאי בהודו
טיול עם פסטיבל
הודו למתקדמים
טיול ג'יפים בהודו
טיול משפחות להודו
הודו לאנשי עסקים
טיול נשים להודו
תרמילאי בסטייל בהודו
טרקים בהודו
נפאל
אודות
- מפת האתר -
טיול להודו
טיולים בהודו

טיולים להודו
 
  טיול בהודו  
טיול מאורגן להודודרום הודוצפון הודובית מלון בדלהיבתי מלון בהודוהודוטיול להודוטיול בהודוטיולים בהודוטיולים להודו
כל הזכויות שמורות ל- אליק חודי טיולים מיוחדים להודו  go2india.co.il
- בניית אתרי אינטרנט PureSimple -