צור קשר מידע לטיול בהודומאמרים על הודוהמלצותדרום הודוצפון הודו - ההימלאיה ההודיתהודו הקלאסיתהודוראשי
     

                                                                     צפון הודו"האלים ודאי מתגוררים כאן, זהו אינו מקום לבני אדם" (רודיארד קיפלינג, מחבר "ספר הג'ונגל", על צפון הודו והרי ההימלאיה).


העוצמה המדהימה של פסגות הרים מושלגות נפרשות מול עינייך, כפרים מבודדים בנויים עץ ואבן, שדות ירוקים, נהר הגנגס הקדוש, מנזרים ומקדשים בני מאות ואלפי שנים, מטעי תה ושבילי הליכה קסומים – זוהי צפון הודו במיטבה.


אנו מתמחים בטיול עצמאי לצפון הודו. נבנה יחד איתכם מסלול מיוחד, נתאם עבורכם את כל סידורי הקרקע - הלינה, התחבורה וההדרכה בטיול. יתלוו אליכם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית מעולה, מומחים לאזור. הליווי והשרות בהודו יינתנו החל משדה התעופה בנחיתתכם ועד לסיום הטיול.
כל שיוותר לכם לעשות הוא – להנות.

 

טיול בצפון הודו - בהימלאיה ההודית לפי עונות השנה:

 

בחודשים אפריל, מאי, יוני, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר: מומלץ לטייל בהימלאיה הירוקה (הבינונית) טיול בגבהים 1500-3500 מ'.

 

בחודשי הקיץ: יולי,אוגוסט וגם ספטמבר ניתן לשלב את ההימלאיה הירוקה (הבינונית) עם ההימלאיה הגבוהה (לה ולדאק עמק קינור וספיטי). טיול בגבהים 3500-5500 מ'.

 

 הצעות למסלולים מיוחדים בצפון הודו:

טיול עומק ייחודי למרומי ההימלאיה – עמק קינור – עמק ספיטי – 20 ימים
מתאים לחודשים יולי – אוגוסט - ספטמבר
לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
הצעה לטיול למרומי ההימלאיה ההודית. נבקר בחלקים הגבוהים של ההימלאיה, ובחלקים מן הרמה הטיבטית. בכפרים מבודדים, מהגבוהים בעולם, אשר הדרך אליהם חסומה רוב ימות השנה בשל השלגים הכבדים.נשלב נסיעה בג'יפים נוחים וטיולי הליכה מדהימים, נבקר בעמק סנגלה המיוחד והאותנטי, אחת מפינות החמד הנסתרות של הודו. זהו עמק בתולי ולא מתוייר, עשיר בתרבות בודהיסטית והינדואית שורשית ובנופים מרהיבים.נעפיל אל עמק ספיטי, דרך מעברי הרים גבוהים, אל אזור צחיח, מוקף קרחוני עד. נפגוש את הבודהיזם הטיבטי העתיק והמסורתי ונופים עוצרי נשימה.
נבקר בדהרמסלה, מעונו הרשמי של הדלאי לאמה הגולה ומרכז רוחני טיבטי חשוב.
לא נוותר גם על ביקור בעיר הגדולה – דלהי הבירה. נבקר באתרים היסטוריים ומודרנים, בשווקים ובסמטאות ונהנה מן הצבעים והריחות.


טיול עומק ייחודי למרומי ההימלאיה – לדאק – לה – עמק נוברה – 19 ימים
מתאים לחודשים יולי – אוגוסט - ספטמבר
לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
הצעה לטיול למרומי ההימלאיה ההודית. נבקר בחלקים הגבוהים של ההימלאיה, ובחלקים מן הרמה הטיבטית. בכפרים מבודדים, מהגבוהים בעולם, נבקר בעמק בנג'ר המיוחד והאותנטי, אחת מפינות החמד הנסתרות של הודו. זהו עמק בתולי ולא מתוייר, עשיר בתרבות הינדואיסטית שורשית ובנופים מרהיבים.נעפיל אל חבל לדאק ואל העיר לה, דרך מעברי הרים גבוהים, אל אזור צחיח, מוקף קרחוני עד. נפגוש את הבודהיזם הטיבטי העתיק והמסורתי ונופים עוצרי נשימה.נבקר בדהרמסלה, מעונו הרשמי של הדלאי לאמה הגולה ומרכז רוחני טיבטי חשוב. נתרשם מן האמנות הטיבטית אשר מועברת מן המאסטרים אל הנזירים הצעירים.לא נוותר גם על ביקור בעיר הגדולה – דלהי הבירה. נבקר באתרים היסטוריים ומודרניים, בשווקים ובסמטאות ונהנה מן הצבעים והריחות.


טיול להימלאיה הירוקה – רישיקש – דהרמסלה – אמריצר – 16 ימים
מתאים לחודשים אפריל עד נובמבר

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
הצעה לטיול אביבי או סתיוי, המשלב ביקור ב"מבואות ההימלאיה", בעיר רישיקש הקדושה, הרוחשת פעילות דתית. טקסים על גדות הנהר, כהני דת ואשרמים מצויים כאן בשפע. מנקודה זו והלאה נטפס מעלה אל ההרים, אל הנופים והתרבויות המגוונים שהודו מציעה.
נבקר בעמק סנגלה המיוחד והאותנטי, אחת מפינות החמד הנסתרות של הודו. זהו עמק בתולי, גבוה (מעל 3500מ') ולא מתוייר, עשיר בתרבות בודהיסטית והינדואית שורשית ובנופים מרהיבים.
נבקר בעיירת הנופש שימלה, במנזרים טיבטים - בודהיסטים ומרכזי אומנות בדהרמסלה, במקדש הזהב באמריצר, ובעמק בנג'ר העשיר בכפרים מבודדים שבהם מוסיפים החיים להתנהל ממש כמו לפני מאות שנים.
לא נוותר גם על ביקור בעיר הגדולה – דלהי הבירה. נבקר באתרים היסטוריים ומודרנים, בשווקים ובסמטאות ונהנה מן הצבעים והריחות.
נטעם מן המטבח ההודי בקורס בישול, נתענג במסג' איורוודי ונחלץ עצמות בשיעור יוגה בליווי מאסטר מקומי.


טיול משפחות עם ילדים בחופשת פסח, בקיץ או בחגים - צפון הודו - 15 ימים
מתאים לחודשים אפריל עד נובמבר

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול משפחות לצפון הודו המתאים לפסח ולתקופת החגים בספטמבר. הטיול משלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות אותנטיים ומיוחדים ומגוון אטרקציות ופעילויות שיוכלו לעניין גם את הילדים. הטיול מתמקד באזורים הרריים עם תרבות אנושית מעניינת, יערות, כפרים, מקדשים, מנזרים, ונופים קסומים. נבקר בשימלה הקסומה, בעמק בנג'ר הפראי, במנאלי הנינוחה, בדהרמסלה הרוחנית, באמריצר הסיקית, ברישיקש ומבואות ההימלאיה, ובדלהי הבירה. נרכב על סוסים, נתפנק במסאז' איורוודי וסדנת בישול הודי, נצא לראפטינג במימי הגנגס ונלון במחנה לגדות הנהר ובבית משפחה מקומית בכפר מקסים.
נשים דגש על מסלולי הליכה יפים והיכרות אמיתית עם הודו תושביה ואורך החיים המיוחד להימלאיה ועל נסיעות קצרות ככל שמתאפשר.


טיול למרומי ההימלאיה – דהרמסלה – מנאלי – לה – עמק נוברה – 14 ימים
מתאים לחודשים יולי – אוגוסט - ספטמבר
לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!

הצעה לטיול למרומי ההימלאיה ההודית. נבקר בחלקים הגבוהים של ההימלאיה, ובחלקים מן הרמה הטיבטית. בכפרים מבודדים, מהגבוהים בעולם, נעפיל אל חבל לדאק ואל העיר לה, דרך מעברי הרים גבוהים, אל אזור צחיח, מוקף קרחוני עד. נפגוש את הבודהיזם הטיבטי העתיק והמסורתי ונופים עוצרי נשימה.נבקר בדהרמסלה, מעונו הרשמי של הדלאי לאמה הגולה ומרכז רוחני טיבטי חשוב. נתרשם מן האמנות הטיבטית אשר מועברת מן המאסטרים אל הנזירים הצעירים.לא נוותר גם על ביקור בעיר הגדולה – דלהי הבירה. נבקר באתרים היסטוריים ומודרניים, בשווקים ובסמטאות ונהנה מן הצבעים והריחות.בטיול לצפון הודו נבקר בעיירות נופש קולוניאליות דוגמת שימלה, נבקר בכפרים קסומים ואותנטיים, נתרשם מן הבודהיזם הטיבטי בדהרמסלה ובעמק קנגרה ומטקסים דתיים המתקיימים מאות ואלפי שנים, נהנה מן הנופים הייחודיים בעמק ספיטי ועמק קינור, נכבוש פסגות הרים מהגבוהות בעולם וניסע בדרכים הגבוהות בעולם בדרך ללה שבחבל לדאק.
נופי
צפון הודו מגוונים ביותר, החל בפסגות מושלגות, דרך שדות ירוקים ואף מדבריות ואזורים צחיחים מעוטרים בקרחוני עד. הטבע עשה כאן את שלו בהתמדה של מיליוני שנים וניתן לראות תופעות גיאולוגיות מרתקות.

בדרך כלל בטיול לצפון הודו נתנייד בעזרת ג'יפ, איתו נוכל להגיע ליישובים ולפינות חמד שרכב רגיל לא יוכל לנסוע בהם, וכך נתרשם מאורח החיים המיוחד של אנשי ההרים.
זהו גם המקום לצאת מהרכב, לנעול נעלי הליכה ולכבוש פסגות הרים בטיולי הליכה יומיים או בטרקים של מספר ימים הכוללים לינת שטח.

צפון הודו מאפשרת לינה ברמות שונות, החל מבתי מלון פשוטים אך מסודרים ונקיים ועד למלונות בוטיק וארמונות פאר מימי המהרג'ות אשר הוסבו לבתי מלון.


 

צפון הודו עונה מומלצת
העונה המומלצת לביקור בצפון הודו היא בין החודשים אפריל לאוקטובר, מלבד החלקים הגבוהים ביותר – עמק ספיטי, מקורות הגנגס ולדאק, אשר הדרכים אליהן פתוחות רק מיולי ועד סוף ספטמבר בשל השלגים החוסמים את הכבישים.

 

 

צפון הודו מזג אויר
בתקופה זו מזג האויר בצפון הודו (בחלק ההררי) נעים. הימים בדרך כלל שטופי שמש והלילות קרירים. בחודשים יולי אוגוסט - עונת המונסון, יורדים גשמי הקיץ כמעט כל יום אך בדרך כלל כשעה או שעתיים בשעות אחר הצהריים כך שהדבר אינו פוגם בהנאה.

 


כמה מילים על מקומות נבחרים בצפון הודו:

שימלה
שימלה התפרסמה כאשר הבריטים גילו אותה בשנת 1819, והפכה ב-1864 לבירת הקיץ הרשמית של הודו הבריטית. בכל קיץ, עד שנת 1939, היו כל חברי ממשלת הודו אורזים את חפציהם ובורחים 2000 ק"מ הרחק מן החום של כלכתה או דלהי אל מזג האוויר האביבי בשימלה אשר בצפון הודו.
זוהי עיירה במושגים של הודו, ועיר במושגים שלנו, נינוחה המושכת אליה זוגות הודיים רבים בירח הדבש שלהם.
החלק התיירותי של העיר הוא רחוב ה"מול" – מדרחוב שאורכו כק"מ אחד שנמצא על שביל הפסגה של הגבעות עליהן נמצאת העיר. מן הרחוב הזה נשקפים נופים פנורמים של הפסגות באזור.
באזור ה"מול" ישנם בניינים בעלי אופי קולוניאלי אנגלי כמו בניין העירייה ובניין הדואר.
מתחת לרחוב ה"מול", בשני הכיוונים תוכלו למצוא את הודו האמיתית על שוקיה וסמטאותיה הצפופות.
התקופה המתאימה לביקור בשימלה היא בין החודשים מרץ לנובמבר.


דהרמסלה
דהרמסלה עצמה היא למעשה עיירה הודית טיפוסית ולא אטרקטיבית במיוחד. כשמדברים על ביקור בדהרמסלה מדברים למעשה על העיירה הקטנה מקלוד גאנג' שנמצאת מעט מעל דהרמסלה, ועל הכפרים הסמוכים בהגסו ודרמקוט שנמצאים מרחק הליכה ממרכז העיירה.
שמה של דהרמסלה התפרסם בשנות ה-60 כאשר הדלאי לאמה קבע את מקומות בעיירה לאחר שהוגלה מטיבט על-ידי הסינים. ממשלת הודו למעשה נתנה לפליטים טיבטים מקלט מדיני ויישבה אותם בעיירה הזו.
מאז הפכה דהרמסלה למרכז רוחני בינלאומי המושך אליו אנשים מכל רחבי העולם ומרכז מגוון רחב של לימודי רוח, דת ורפואה אלטרנטיבית. יש כאן מדי פעם גם ערבים פתוחים בהם ניתן לשמוע שיעורים מפי הדלאי לאמה בכבודו ובעצמו.
העיירה והכפרים הסמוכים ממוקמים על רכס ההימלאיה ונשקפים מהאזור נופים ירוקים ופסטורליים. אפשר להנות בדהרמסלה מטיולים רגליים נעימים, מהשוק במרכז העיירה ובכפרים, מפעילויות וסדנאות למיניהן, מביקור במנזרים בודהיסטים וממסעדות מפנקות בסגנון טיבטי ובסגנון מערבי.
התקופה לביקור בדהרמסלה היא בין החודשים אפריל לאוקטובר (בקיץ).

מנאלי
עיר קייט המושכת אליה תיירים הודים, ומעוז התרמילאים בצפון הודו.
במנאלי העתיקה תוכלו להרגיש בבית, לפעמים מעט יותר מדי, ולראות ברחובות העיירה שלטים בעברית המזמינים אתכם לאכול ג'חנון בשבת ושקשוקה...
בחלק זה של מנאלי (הנקרא Old Manaly) ישנו גם מקדש המוקדש לאל מאנו. זהו האל אשר ברא את העולם בחזרה לאחר שנחרב על-ידי המבול – אותו סיפור המבול שלנו אשר מופיע בורסיות שונות בסיפורים מיתולוגיים ברחבי העולם.
מנאלי החדשה היא עירה סואנת יותר ויש במרכזה שווקים הומים, חלקם אותנטיים וחלקם מיועדים לתיירים. כאן גם תוכלו להנות מאוכל הודי מסורתי במסעדות המקומיות.
התקופה לביקור במנאלי היא בין אפריל לאוקטובר (קיץ), אך גם בעונת החורף מגיעים לכאן תיירים הודים לחופשות סקי.

רישיקש 
פירוש המילה רישי הוא איש רוח, איש חכם. ואכן רישיקש, כשמה כן היא, עיר קדושה ומלאת אנשי רוח ודת. אחת מהערים הקדושות ביותר בהודו.
רישיקש שוכנת על גדות הגנגס, בנקודה בה הנהר הקדוש יורד מן ההרים אל המישור. בנקודה זו הנהר עדיין אינו מזוהם והמים צלולים ואלפי עולי רגל מגיעים לכאן לטבילה בנהר הקדוש, ומכאן ממשיכים הלאה בדרכם אל מקורות הגנגס במעיין מסע היטהרות.
גם כאן, בדומה לדהרמסלה, כאשר מדברים על רישיקש ה"תיירותית" מדברים למעשה על שני אזורים כפריים שנמצאים בקרבת העיר עצמה – ראם-ג'ולה ולקשמן-ג'ולה.
רישיקש מושכת אליה גם תרמילאים רבים אשר מגיעים לכאן לתרגל יוגה ומדיטציה בשלל האשראמים המצויים בעיר.
בסביבות רישיקש ישנם מסלולי הליכה מקסימים בטבע. ניתן לבקר באשראמים ומקדשים, לתרגל יוגה ומדיטציה ואף ללמוד מוסיקה ממאסטרים מקומיים.
התקופה המתאימה לביקור ברישיקש היא בין החודשים נובמבר למרץ (חורף), שכן היא ממוקמת במישור ולא על ההר ולכן בקיץ חם פה מאוד.

לה ולדאק 
חבל לדאק הוא למעשה מחוז בחלק המזרחי של מדינת ג'אמו וקשמיר. זהו עולם אחר והנופים הנשקפים מכאן נותנים תחושה של ביקור בירח.
זהו חבל ארץ צחיח, מדבר בצל גשם, המצוי בגובה רב (בחלקים הגבוהים שלו מגיע לכ-6000 מטרים).
השילוב הזה של צחיחות וגובה יוצר מדבר עשיר בקרחוני עד, אגמים נסתרים והרים אינסופיים.
הדרך ללה היא אחת הדרכים הגבוהות והיפות בעולם ושווה לעשות צד אחד של הדרך ברכב, למרות שניתן להגיע לשם בטיסה.
לה עצמה היא בירתו של חבל לדאק. זהו מרכז עירוני שמורכב מכפרים רבים שהתחברו להם עם הזמן בעקבות גידול באוכלוסיה. גם ללה הגיעו פליטים טיבטים רבים בעקבות הכיבוש הסיני והתרבות הבודהיסטית - הטיבטית שולטת פה.
לה היא גם בסיס אם לטיולים באזור. בעיקר מומלץ לבקר בעמק נוברה האגדי והירוק.
גם באזור לה ישנם טיולי הליכה יפים, מנזרים וסטופות טיבטיות, שוק מקומי וכפרים שכנים בהם ניתן לבקר.
העונה המומלצת לביקור בלה ולדאק היא בין החודשים יולי לספטמבר. זוהי תקופה קצרה יחסית, שכן הדרך ללה חסומה בשאר ימות השנה בשל השלגים אשר חוסמים את הכבישים.


 למידע נוסף על טיולים להודו  - לחץ כאן

 

 הודו  טיול עצמאי להודו  טיולים להודו  טיול בהודו

הודו
טיול עצמאי בהודו
טיול עם פסטיבל
הודו למתקדמים
טיול ג'יפים בהודו
טיול משפחות להודו
הודו לאנשי עסקים
טיול נשים להודו
תרמילאי בסטייל בהודו
טרקים בהודו
נפאל
אודות
- מפת האתר -
טיול להודו
טיולים בהודו

טיולים להודו
 
  טיול בהודו  
טיול מאורגן להודודרום הודוצפון הודובית מלון בדלהיבתי מלון בהודוהודוטיול להודוטיול בהודוטיולים בהודוטיולים להודו
כל הזכויות שמורות ל- אליק חודי טיולים מיוחדים להודו  go2india.co.il
- בניית אתרי אינטרנט PureSimple -