צור קשר מידע לטיול בהודומאמרים על הודוהמלצותדרום הודוצפון הודו - ההימלאיה ההודיתהודו הקלאסיתהודוראשי
     

הודו הקלאסית

 

ערים גדושות, שווקים סואנים וצבעוניים, מדיפי ריחות תבלינים וכמובן פרות. ארמונות פאר, מבצרים ובתי אחוזה, ארכיטקטורה מרשימה ואמנות, מלונות בוטיק וספא, לינה במאהלים מפוארים בלב המדבר – את כל אלה ועוד תפגשו בטיולים שלנו בהודו הקלאסית.


אנו מתמחים בתפירת טיול עצמאי להודו הקלאסית. נבנה יחד אתכם מסלול מיוחד, בפגישה אישית נכין אתכם לטיול ונשיב על כל השאלות... נכין תיק טיול עם מפות ומידע כללי ונקודתי על הודו והאתרים שתפגשו. נתאם עבורכם את כל סידורי הקרקע - הלינה, התחבורה וההדרכה בטיול. יתלוו אליכם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית מעולה, מומחים לאזור. הליווי והשרות בהודו יינתנו החל משדה התעופה בנחיתתכם ועד לסיום הטיול והכל בקשר מתמיד איתנו בארץ...

 

הודו הקלאסית – עונה מומלצת לטיול: 
העונה המומלצת לביקור בהודו הקלאסית היא מאוקטובר ועד סוף מרץ. בתקופה זו מזג האויר קריר יחסית וגשמי המונסון כבר פסקו. ניתן לטייל בהודו הקלאסית גם בספטמבר יש לקחת בחשבון שלעיתים עד אמצע אוקטובר עדיין יחסית חם.

 

הצעות מיוחדות לטיולים בהודו הקלאסית:

טיול עומק ייחודי – ארץ המהארג'ות – נהר הגנגס - רישיקש – 16 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול לצפון - מרכז הודו המשלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות אותנטיים ומיוחדים. נטייל באזורים עם תרבות אנושית מעניינת, ערים קדושות, כפרים, מקדשים, ונופים קסומים. נבקר באגרה המפורסמת ובטאג' מאהל – אחד משבעת פלאי עולם, בעיר הורודה ג'איפור, באודאיפור הרומנטית, בג'ודפור העיר הכחולה, בפושקר הקדושה השוכנת לגדות אגם קדוש, בכפרים אותנטיים ולא מתויירים נפגוש את החקלאים ורועי הצאן ואת אנשי הכפר הססגוניים של רג'סטאן, ברישיקש והארידוואר הקדושות שלגדות נהר הגנגס הלא פחות קדוש, בדלהי הבירה ועוד.
נשים דגש על היכרות אמיתית עם הודו תושביה ואורח החיים המיוחד, לינה במלונות מיוחדים ואיכותיים ונהנה מאטרקציות מקוריות: שייט, רכיבה על פילים סדנת בישול הודי ריחנית וטעימה, ערב פולקלור ססגוני ממיטב המסורת הרג'סטאנית, צפייה בסרט הודי תוצרת בוליווד ועוד...

 
טיול קלאסי – ביקור בטאג' מהאל – בעיר הורודה - ברישיקש – 11 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול לצפון - מרכז הודו המשלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות מיוחדים. נטייל באזורים עם תרבות אנושית מעניינת, ערים קדושות, כפרים, מקדשים, ארכיטקטורה מן המרשימות בעולם, ונופים קסומים. נבקר באגרה המפורסמת, בעיר הוורודה ג'איפור, בפושקר הקדושה, באודאיפור הרומנטית השוכנת לגדות האגם, ברישיקש והארידוואר המרתקות והססגוניות אשר למרגלות רכס ההימלאיה, ובדלהי הבירה.
נשים דגש על היכרות אמיתית עם הודו, תושביה ואורח החיים המיוחד. נלון בארמונות מהארג'ה ומלונות בוטיק ייחודיים ונהנה מאטרקציות מקוריות: שייט, רכיבה על פילים, שיעור בישול הודי מעניין וגם טעים, מופע מחול ראג'סטאני ססגוני, צפייה בסרט הודי תוצרת בוליווד ועוד.
..

טיול עומק להודו הקלאסית – ארץ המהראג'ות - ורנסי - רישיקש – 21 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול לצפון - מרכז הודו המשלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות אותנטיים ומיוחדים. נטייל באזורים עם תרבות אנושית מעניינת, ערים קדושות, כפרים, מקדשים, ארכיטקטורה מן המרשימות בעולם, ונופים קסומים. נבקר באגרה המפורסמת, בעיר הוורודה ג'איפור, בפושקר הקדושה, באודאיפור הרומנטית השוכנת לגדות האגם, בג'איסלמר המוזהבת , בורנאסי – לב ליבה של ההוויה ההודית, ברישיקש והארידוואר המרתקות והססגוניות אשר למרגלות רכס ההימלאיה, ובדלהי הבירה.
נשים דגש על היכרות אמיתית עם הודו, תושביה ואורח החיים המיוחד. נלון בארמונות מהארג'ה ומלונות בוטיק ייחודיים ונהנה מאטרקציות מקוריות: שייט, רכיבה על פילים, שיעור בישול הודי מעניין וגם טעים, מופע מחול ראג'סטאני ססגוני, צפייה בסרט הודי תוצרת בוליווד ועוד...

 
טיול קצר להודו הקלאסית – הטאג' מהאל - ארץ המהראג'ות – 8 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל

לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול קצר לצפון - מרכז הודו המשלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות אותנטיים ומיוחדים. הטיול באזורים עם תרבות אנושית מעניינת, ערים קדושות, כפרים, מקדשים, ונופים קסומים. נבקר באגרה המפורסמת ובטאג' מאהל – אחד משבעת פלאי עולם, בעיר הורודה ג'איפור, באודאיפור הרומנטית, בורנאסי הקדושה שלגדות נהר הגנגס הלא פחות קדוש, בדלהי הבירה ועוד... נשים דגש על היכרות אמיתית עם הודו תושביה ואורח החיים המיוחד, לינה במלונות מיוחדים ואיכותיים ונהנה מאטרקציות מקוריות: שייט, רכיבה על פילים טיול ריקשות חוויתי, צפייה בסרט הודי תוצרת בוליווד ועוד...

 

השילוב המנצח טיול בהודו ונופש בחוף – ראג'יסטאן – ארמונות – חופים – 13 ימים
מתאים לחודשים ספטמבר עד אפריל
לתוכנית המלאה ולפרטים נוספים – לחצו כאן – ההרשמה בעיצומה!!!
טיול לצפון - מרכז הודו המשלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות אותנטיים ומיוחדים. הטיול באזורים עם תרבות אנושית מעניינת, ערים קדושות, כפרים, מקדשים, ארכיטקטורה מן המרשימות בעולם, ונופים קסומים. נבקר באגרה ובטאג' מאהל, בפושקר השוכנת לגדות אגם קדוש, באודאיפור הרומנטית, ובג'איפור אשר בתיה נצבעו בורוד כסמל להכנסת אורחים. לקינוח נרד לדרום הטרופי ולחופי הים המפנקים של גואה או איי אנדמאן ונהנה מחופשה של בטן-גב. נלון בארמונות מהארג'ה ומלונות בוטיק ונהנה מאטרקציות מקוריות: שייט, רכיבה על פילים וגמלים, שיעור בישול הודי מעניין וגם טעים ועוד...

  

 

במישורי הודו, אזור הקרוי המישור ההינדו-גנגטי, או אזור חמשת הנהרות אשר הגדול והחשוב מביניהם הוא נהר הגנגס הקדוש, מתרכזת רוב אוכלוסיית הודו העצומה. כאן החלה התרבות המקומית להתפתח מתרבות נוודית לתרבות של ישובי קבע. ההיסטוריה קמה לתחייה בכל בוקר בערים העתיקות ובמקדשים העתיקים אשר עדיין ניצבים כאן ומשמשים את המאמינים ואליליהם הבלתי מנוצחים.


זרימת המים והקרקע הפורייה איפשרו ועדיין מאפשרים את הקיום באזור הזה, ואת החקלאות הענפה, מנת חלקה של הודו. גם הכובשים הרבים אשר הותירו את חותמם בהודו המופלאה נמשכו, כמו תושבי המקום, אל האזורים הפוריים וקבעו בהם את מרכז שלטונם. בביקור בהודו הקלאסית נתרשם מן המבצרים, הארמונות, אחוזות הקבר המפוארות והמקדשים אשר נשארו אחרי לכתם של הכובשים ומספרים את סיפורן של האימפריות הגדולות והשליטים הבלתי מנוצחים. נתרשם מן הארכיטקטורה המרהיבה ויצירות האמנות הייחודיות המהללים את כוחם ועושרם של המהרג'ות והקיסרים, ונבנו במטרה להאדיר ולהנציח את שמם וגדולתם.

 

הקדושה בהודו היא עניין יומיומי, והנהר הקדוש ביותר – נהר הגנגס, הוא מוקד לפעילות בלתי פוסקת. בביקור בהודו הקלאסית נתרשם מן הנשים הכובסות, הטבילות המטהרות, טקסי תפילה והגשת מנחות לנהר, טקסי הנישואין ושריפת הגופות המתרחשים כולם לגדותיו ובתוך מימיו של הנהר האהוב.


 

הודו הקלאסית הוא האזור המתוייר ביותר בהודו – רישיקש, דלהי, אגרה, ורנאסי ומדינת רג'סטאן מושכות אליהן מדי שנה עשרות אלפי תיירים מכל העולם.
הודו הקלאסית – מזג אויר
באזור המישור ההינדו גנגטי הקיץ חם ואפילו לוהט. בחודשים אפריל ועד אמצע אוקטובר הטמפרטורות מגיעות עד ל °40 ואפילו °50. לאחר מכן מגיעה העונה הקרירה. החל מאמצע אוקטובר ועד סוף מרץ. זוהי העונה המקבילה לחורף אצלנו אך היא יבשה ובתקופה זו לא יורד גשם. זוהי העונה המומלצת לביקור בהודו הקלאסית.
העונה הגשומה בהודו הקלאסית היא בחודשים יוני ועד סוף ספטמבר. בעונה הזו יורדים גשמי המונסון כמעט מדי יום.
החודשים אוקטובר ומרץ הם תקופת מעבר ומזג האויר בחודשים הללו משתנה משנה לשנה.

 
מקומות נבחרים בהודו הקלאסית:

 
דלהי:
דלהי, בירת הודו, ואחת הערים הגדולות והצפופות במדינה. בדלהי משתקפות פניה של הודו כולה – ריחות התבלינים המעורב בריח צואת הפרות, סמטאות צפופות עמוסות סחורות צבעוניות לצד ארמונות פאר ומבצרים עתיקים, נשים לבושות סארי, עשירי עולם ומקבצי נדבות.
שושלות ואימפריות קמו ונפלו בהודו בכלל ובדלהי בפרט, וההיסטוריה הותירה את חותמה בדלהי. גם הקדמה הביאה איתה רוח חדשה אל העיר והעירבוב בין השתיים הופך אותה למקום מרתק ומגוון מאין כמותו.

העיר מחולקת לשני חלקים, העיר העתיקה – OLD DELHI עשירה באתרים היסטוריים, מקדשים, מבצרים וארמונות. רחובות צרים וסמטאות עתיקות בהן הילכו שליטים, קדושים ואנשים פשוטים מאות רבות של שנים.
העיר החדשה – NEW DELHI נבנתה בידי הבריטים כמוקד השלטון של האימפריה והיא עשירה במבנים קולוניאלים, שווקים חדשים ואף מפוארים גנים ורחובות סואנים.

אגרה:
אחד המקומות המתויירים ביותר בהודו ומעונו של הטאג' מאהל.
הטאג' מאהל, מבנה מרהיב ומרשים הוא ללא ספק המעשה הגדול, המרשים והיקר ביותר בעולם שנעשה מאהבה. זוהי אחוזת קבר עצומה אשר בנה הקיסר המוגולי שאח' ג'אהן לאשתו האהובה מומטאז. הייתה זו אשתו השנייה, אשר מתה בשעת לידה בשנת 1631. מותה הכה את הקיסר בשברון לב, ומסופר כי שערו הלבין בין לילה.
את הטאג' בנו כ-20,000 פועלים. עם סיום הבנייה דאג הקיסר לכרות חלק מכף ידו של כל פועל, וזאת על מנת שלא יוכלו לעולם לשחזר את עבודתם ולבנות מבנה שכזה.
הטאג' מאהל הוא הסיבה שלשמה מגיעים תיירים רבים כל כך אל אגרה, אך ישנם עוד מספר אתרים מעניינים בעיר – כולם מתקופת האימפריה המוגולית אשר הותירה בהודו כולה מונומנטים אדירים ומרשימים.

אמריצר:
אמריצר היא העיר הקדושה ביותר לבני הדת הסיקית. פירוש שם אמריצר הוא "בריכת הנקטר" על שם הבריכה הקדושה אשר במרכזה ניצב מקדש הזהב המפורסם.
המקדש הסיקי הוא מקום משכנו של הספר הקדוש לדת הסיקית, שם הוא ישן בלילה במיטתו, כן כן, ממש מיטה מיוחדת לספר, ושם מקריאים ממנו הכהנים במשך היום פסוקים קדושים בשירה ובליווי מוסיקה.
נאמר כי הכיפה העליונה של המקדש מצופה בכ-750 ק"ג של זהב טהור. היא מעוצבת כפרח לוטוס הפוך הפונה אל הקרקע, ובכך מסמלת את מעורבותם של הסיקים בחיים ובבעיות בעולם הזה. המקדש מעוצב בשילוב אמנות הינדית ומוסלמית.
פן נוסף ומרכזי בדת הסיקית הוא הכנסת האורחים ובמקדש הזהב, כמו בכל מקדש סיקי ישנו חדר אוכל רחב ידיים ומטבח גדול בערוכים לקבלת קהל. כל אורח במקדש מוזמן לסעוד את נפשו ולנוח בין כתליו, ללא הבדל דת גזע ומין. הצצה למטבח העצום של מקדש הזהב חושפת סירי ענק אשר כאילו נלקחו מאגדות על נפילים וענקים בהם מתבשלים מטעמים עם ניחוחות משכרים של המטבח ההודי.

ורנאסי:
ורנאסי, השוכנת על גדות הגנגס הקדוש, היא העיר הקדושה ביותר להינדים, דוגמת ירושלים ליהודים והעיר מכה למוסלמים.
כל ילד בתת היבשת ההודית גדל על סיפורים אודות העיר ורנאסי ומפתח שאיפה להגיע אל העיר, גם אם מדובר על מרחק של אלפי ק"מ והשקעה כספית רבה. אותו הילד או הילדה יגיעו בהמשך חייהם לורנאסי, גם אם יעשו זאת ברגל כאקט של סגפנות. חלקם יגיעו בעודם בחיים וחלקם לאחר מותם באמצעות קרוביהם אשר יביאו את אפרם לגנגס.
לפי המיתולוגיה ההודית זורם הנהר בכל שלושת העולמות – בשמים, בארץ ובעולם שמתחת. הוא מתחיל את דרכו בשמיים ומשם זורם לארץ. האלה גנגה, אשר על שמה קרוי הנהר, שוכנת בתוכו. היא רצתה בזעמה הרב להציף את העולם ובעודה מתחילה לעשות כן הציל האל שיווה את העולם כאשר בלם את המים בתוך שערות ראשו. מתוך השיער, אותן ראסטות של שיווה, החל הנהר לזרום על הארץ ברוגע.
במציאות הלא מיתולוגית נובע נהר הגנגס מקרחוני עד בפסגות ההימלאיה, גבוה מעל העיר רישיקש. הנהר ממשיך בדרכו מזרחה אל עבר האוקיינוס ההודי אליו הוא נשפך.
בביקור בורנאסי נתרשם מן הפעילות השוקקת המתרחשת לגדות הנהר ובתוכו. פעילות יומיומית – רחצה, כביסה ושחיה, ופעילות דתית – טבילות היטהרות, שריפת גופות וטקסי הודייה לאלת הנהר, מתקיימים יחד זה לצד זה בתוך הנהר אשר מימיו לוקחים אליהם את שלל הריחות של המאמינים הסוגדים לו.
נבקר גם בסמטאות העיר העתיקה הצפופות ובמקדשים העתיקים.

מדינת רג'סטאן:
רג'סטאן היא ארץ המלכים. ואכן, בטיול במדינה נבחין בארמונות ובמבצרים רבים, ונחווה מעין מסע בארץ האגדות. זוהי מדינה מאוד צבעונית וססגונית, אולי כפיצוי על נופה המדברי. המדינה הצבעונית אפילו מפורסמת בערים הצבעוניות שלה – ישנה העיר הורודה (ג'איפור), העיר הכחולה (ג'ודפור), העיר הלבנה (פושקאר) ועוד.
תושביה המקוריים של המדינה הם שבטים לוחמים – ראג'פוטים, אשר שמם ותעוזתם נודעו למרחקים. והשליטים הבלתי מעורערים – המהרג'ות אשר עושרם הרב נודע לא פחות, וניכר במבנים והאתרים המרשימים אשר הותירו אחריהם.
החיים פה נוהלו על-פי קודים של כבוד וגאווה, אשר היו לרוב חשובים יותר מהחיים עצמם. לא פעם היו מקרים של התאבדות המונית של עיר או מחוז שלמים רק כדי לשמור על כבודם ולא להיהרג על-ידי האויב.
בביקור ברג'סטאן נבקר בערים ועיירות קסומות, בארמונות פאר נטושים, חלקם הפכו לבתי מלון מפוארים, נצא לטיולי ג'יפים בדיונות החול של מדבר טאר רחב הידיים ונפגוש שבטים וקהילות רג'סטאנים המנהלות סגנונות חיים כפריים יחודיים.

רישיקש:
פירוש המילה רישי הוא איש רוח, איש חכם. ואכן רישיקש, כשמה כן היא, עיר קדושה ומלאת אנשי רוח ודת. אחת מהערים הקדושות ביותר בהודו.
רישיקש שוכנת על גדות הגנגס, בנקודה בה הנהר הקדוש יורד מן ההרים אל המישור. בנקודה זו הנהר עדיין אינו מזוהם והמים צלולים ואלפי עולי רגל מגיעים לכאן לטבילה בנהר הקדוש, ומכאן ממשיכים הלאה בדרכם אל מקורות הגנגס במעיין מסע היטהרות.
גם כאן, כאשר מדברים על רישיקש ה"תיירותית" מדברים למעשה על שני אזורים כפריים שנמצאים בקרבת העיר עצמה – ראם-ג'ולה ולקשמן-ג'ולה.
רישיקש מושכת אליה גם תרמילאים רבים אשר מגיעים לכאן לתרגל יוגה ומדיטציה בשלל האשראמים המצויים בעיר.
בסביבות רישיקש ישנם מסלולי הליכה מקסימים בטבע. ניתן לבקר באשראמים ומקדשים, לתרגל יוגה ומדיטציה ואף ללמוד מוסיקה ממאסטרים מקומיים.
התקופה המתאימה לביקור ברישיקש היא בין החודשים נובמבר למרץ (חורף), שכן היא ממוקמת במישור ולא על ההר ולכן בקיץ חם פה מאוד.


לקבלת מידע נוסף על טיולים בהודו   - לחץ כאן
 

טיולים להודו

    
הודו  טיול עצמאי להודו  טיולים להודו  טיול בהודוהודו
טיול עצמאי בהודו
טיול עם פסטיבל
הודו למתקדמים
טיול ג'יפים בהודו
טיול משפחות להודו
הודו לאנשי עסקים
טיול נשים להודו
תרמילאי בסטייל בהודו
טרקים בהודו
נפאל
אודות
- מפת האתר -
טיול להודו
טיולים בהודו

טיולים להודו
 
  טיול בהודו  
טיול מאורגן להודודרום הודוצפון הודובית מלון בדלהיבתי מלון בהודוהודוטיול להודוטיול בהודוטיולים בהודוטיולים להודו
כל הזכויות שמורות ל- אליק חודי טיולים מיוחדים להודו  go2india.co.il
- בניית אתרי אינטרנט PureSimple -